Jak się uczyć, gdy nie ma na to czasu? Developer – Wannabe Podcast #10

O tym jak produktywność i zarządzanie czasem wpływa na pracę Developer-Wannabe.

Jędrzeja dopadło życie i miał o wiele mniej czasu na doskonalenie swojego warsztatu. Na szczęście Przemek to doświadczony programista, który umie podzielić czas między pracę i rodzinę. Dlatego nie straszny mu nawał obowiązków. Dobre rady od doświadczonego developera są zawsze w cenie. Produktywność to zbiór małych nawyków, tak mówią. Przemek ze stoickim spokojem wyjaśnia Jędrzejowi zasady, sugeruje co robić i jak się nie dać nawałowi obowiązków.

 

 

Posłuchaj podcastu i daj nam znać, co myślisz o produktywności! Może masz jakieś super sprawdzone sposoby?
(Bardzo chętnie z nich skorzystam, bo odczuwam katastrofalny brak czasu, już nie mówiąc o wolnym czasie – Jędrzej)

Jako dobre źródło do rozwoju polecamy Rozwojowca. Po ludzku i normalnie tłumaczone sposoby na zwiększenie umiejętności zarządzania czasem. Jednocześnie wyjaśnienie tego, co nazywa się produktywność.

Update Jędrzeja: od początku 2019 roku zacząłem zapisywać myśli w notatniku. Pomysły są ulotne, zwłaszcza gdy przychodzą znienacka podczas spaceru, treningu czy rozmowy z innymi. Tim Ferris powiedział kiedyś Patowi Flynnowi, że zapisanie na kartce ma jakąś czarodziejską moc. Ma więcej siły niż Evernote albo notatka głosowa. U mnie działa. Naprawdę. Mnóstwo pomysłów na podcasty, ogromna ilość myśli, wybieram najlepsze pomysły, potem je miele i udoskonalam. Tak na przykład powstał podcast ze Scrum Masterem, gdzie odpowiada on na pytania słuchaczy. Albo podcast z Bee Talents (Spotify) o sposobach na poszukiwanie pracy przez juniora.

 

Poniżej dajemy linki, o których rozmawiamy w podcaście

Strona Rozwojowca
Strona Przemka
Nagranie trzeciego meetupu Przemka
Nagranie drugiego meetupu Przemka
Intro/outro – Stefan Kartenberg: “By by baby” (creative commons)
Produktywność i organizacja miejsca pracy według Marcina Górki (Setapp)

Open in Spotify