Edukacja w IT i kompetencje przyszłości Developer – Wannabe podcast #13

Edukacja, nauka i sposoby jej zdobywania. Coders lab i kompetencje przyszłości. Możliwość rozmowy z zespołem z największej szkoły programowania w Polsce to jest to, co uwielbiam w podcastach. A na końcu tego artykułu jest hasło do zniżki na kursy w Coders Lab.

Widzę jak rośnie machine learning, obserwuję temat AI. Pojawia się we mnie strach, że zaraz przyjdzie robot i zabierze mi pracę. To przeczucie się potęguje, gdy dochodzą do mnie wieści o tym, że AI zastąpiło na przykład powtarzalne czynności w jednym z rosyjskich banków lub dowiaduję się o tym, że algorytmy trzęsą giełdami. Jednocześnie nie wolno się chować i czekać co będzie, wygrywa ten, który będzie lepiej przygotowany.

Posłuchaj w Spotify

Mam duże doświadczenie w uczeniu i uczeniu się, dlatego o rozmowę poprosiłem ludzi z Coders Lab. Myślę, że to odpowiednie miejsce, aby porozmawiać o tym, co edukacja może zrobić dla nas, aby nie wypaść z obiegu. Katarzyna Bartoszkiewicz i Marcin Tchórzewski podzielili się obserwacjami ze swojej firmy. Rozmawialiśmy o przyszłości rynku pracy, digitalizacji i nabyciu kompetencji, które pozwolą nam się rozwijać w najbliższej przyszłości. Zgadzam się z Marcinem, że nie wolno się sprzeciwiać rewolucji cyfrowej, to walka z wiatrakami. Dlatego nabywanie umiejętności, ciągłe uczenie się to jest strategia, aby nie zostać w tyle.

Posłuchaj w iTunes

Podczas toku rozmowy doszło do zabawnej sytuacji, w wyniku której udało mi się zdobyć zniżkę na kursy programowania i kursy testerskie. Wystarczy wejść na stronę Coders Lab  wybrać odpowiedni kurs i podczas rozmowy z konsultantem użyć hasła “Podcast Developer”. Mam nadzieję, że ta zniżka pomoże Wam w jakiś sposób zacząć realizować to, co sugerują Marcin i Katarzyna.

Hasło na zniżkę: podcast Developer. Możesz je podać w rozmowie z konsultantem.

Kilka sposobów nauki według doświadczonego programisty.