Jędrzej - kandydat na początkującego programistę

Witaj na moim blogu.

Jestem Jędrzej. Nazwany kiedyś codeboyem przez pewnego programistę. Podobno to “lepiej niż JS ninja, bo szybki w programowaniu jak kowboj”.
Założyłem te stronę, aby nie umrzeć ze strachu z powodu podjęcia decyzji o zmianie branży. Wiem, że wielu z nietechnicznych, jest tak samo przerażonych swoim wyborem jak ja sam. Mam nadzieję, że posty na tej stronie pomogą Ci w nauce, systematyczności i w tym, aby być zmotywowanym.
Prowadzę też podcast Developer-Wannabe

 

Z wykształcenia jestem rusycystą, ukrainistą, niedoszłym sinologiem. Przez długi czas zajmowałem się tym, “co poeta chciał przez to powiedzieć”. Skończyłem studia doktoranckie, uczyłem na uniwersytecie, byłem pracownikiem linii lotniczych w Czechach, potem managerem w międzynarodowej firmie szkoleniowej.

 

Lubię biegać, to oczyszcza głowę, uspokaja myśli i nierzadko pozwala znaleźć rozwiązanie problemu, który męczy cały dzień. Mój staż biegowy to ponad 7 lat. Trenuję z grupą wesołych zapaleńców: Night Runners. Od kilku lat czułem, że muszę uzyskać więcej niezależności, bo przestałem się rozwijać zawodowo.

 

Ten blog to pamiętnik wrażeń nowicjusza w świecie IT, podcast  i zbiór ich wypowiedzi. 

 

Będzie mi miło, gdy skomentujesz post, polubisz stronę codeboy.pl na FB.
Chcesz porozmawiać? Chętnie wymienię doświadczenia: codeboy@codeboy.pl.

 

Wybrałem IT, rozpocząłem roczny kurs programowania.

 

Nie mogłem się przemóc do bootcampu ( z jednej strony zadecydowały względy finansowe, z drugiej strony nie chciałem sobie narzucać szaleńczego tempa).
Dziękuję, że odwiedzasz mój blog. Trzymam za Ciebie kciuki, Ty też za mnie trzymaj.

Nie da rady, trzeba kombinować.

Zdjęcie zrobiła Natasha FromRussia, autorka strony Raszan Straszan